Podmínky prodeje

Naše koťátka vyrůstají v rodinném prostředí,jsou jako naše děti, věnujeme jim tolik času a péče,že nám velmi záleží do jakých rodin půjdou.Naše koťátka mají k dispozici celý byt.Asistují nám u všeho dění.Jako správné kočičky tak i ty naše milují hry,zejména myšky a peříčka na teleskopu.

Koťátka neprodáváme pro další obchod ani takzvaným množitelům, kteří si myslí, že je kočička pro ně vhodným zdrojem příjmů a neohlížejí se na jejich zdraví ani na chovný řád. ( z tohoto důvodu kastrujeme koťátka do budoucích rodin) mýty jako problémy s močovou trubicí či kameny,že nedorostou jsou mylné ( naše koťata jsou větší než rodiče,problémy s mčovou trubicí je buď z důvodu zužení a nebo špatná strava.Močové ústrojí nemá nic společného s rozmnožovacím ústrojím.

Naše koťátka budou do nových domovů odcházet vždy s PP a registrací u TICA ! Originál PP TICA

Začínajícím chovatelům velmi ráda pomůžu a poradím jim ohledně chovu a to i do budoucna.Vždy se na mě mohou obrátit a vše společně vyřešíme,to že Vám prodám kotě neznamená,že tím pro mě vše končí.

Za závaznou rezervaci koťátka požaduji složení zálohy 1/3 ceny ( lze i domluva ) v případě zrušení rezervace kupujícím je záloha nevratná!! ( zálohu je možné případně vrátit do 2 dnů od připsání částky na účet ).Pozdější zrušení reservace - bude sloužit jako úhrada zvýšených nákladů a ušlého zisku (tj. finanční ztrátu způsobenou nemožností nabídnout kotě jinému zájemci).

!!! Záloha je též nevratná v případě,že kupující zvíře odebere a následně ho kupující bude chtít vrátit prodávajícímu !!! (ať už po týdnu a nebo po měsíci..či po půl roce) V tomto případě bude vrácena jen částka která bude uhrazena při převzetí kotěte kupujícím !!!Na tuto skutečnost prodávající upozornil jak písemně tak i ústně.

Vyhrazuji si právo zrušení rezervaci chovatelem (v tomto případě je záloha vratná) !!!

Zájemci o naše koťátko bychom poprosili aby nám o sobě napsali pár řádků (odkud jste,kde bydlíte,máte děti nebo jiné zvířátka...začít větou kolik stojí kotě?nebo jen kolik za to chcete.. opravdu nepůsobí dobře.)Na tyto dotazy neodpovídám.

Též dáváme přednost zájemcům kteří se s námi osobně setkají.

Upozorňuji,že naše koťátka neprodáváme jako dar ,smlouvu sepisujeme s přímím majitelem starším 18 let !

Koťátka od nás budou odcházet od 16-18 týdne,koťátka na mazlíka (PET) budou odcházet do nových domovu vždy kastrovaná!Koťátka budou očkovaná( 2x proti Calicivirus,Panleucopeniae a Rhinotracheitidis ) odčervená (4x odčervujeme pastou Banminth a pastou Caniverm) čipovaná s Pet pasem,řádnou kupní smlouvou,kopiemi testů rodičů i případně prarodičů,batůžek do začátku a chovatelský servis.Vady či nedostatky (zálomek ocásku,barevné nedostatky..) nijak neovlivňují život kotěte,ale není do chovu vhodné.Na tyto skutečnosti chovatel upozorní.

Koťátka před odchodem do nového domova projdou zdravotní prohlídkou která bude nejdéle jak 4 dny stará,vše bude zapsané v Pet pasu (očkovací průkaz).

S budoucími majiteli požaduji kontakt a informace o zdraví a prospívání kotěte,za videa a fotky jak se koťátkům daří v novém domově budeme moc rádi,s novými majíteli udržujeme přátelský kontakt.

V případě zjištění o zanedbání péče (nedostatek vody a krmení,špatná prořídlá srst,vystouplé žebra,znečištěné uši a oči ...) či týrání koťátka, vyhrazuji si právo odebrání kotěte zpět, což je uvedeno i ve smlouvě!!bez finanční náhrady.

Je možné, že kotě navštívíme po dohodě u budoucího majitele!

Požaduji informaci v případě,že se nový majitel koťátka rozhodl jej z nějakého důvodu prodat a dle kupní smlouvy v tomto případě musí být koťátko jako prvnímu zájemci nabídnuto zpět chovateli !!

Naše koťátka půjdou jen do TOP podmínek a velmi mě záleží na tom aby se měli naše koťátka v nových domovech dobře,aby netrpěla samotou,stresem,zvířecí kamarád je velmi vhodný,bengálské kočky jsou společenská,aktivní plemena,snesou se i se psi,děti jsou vítané ( ne příliš malé ),rozumí si s nimi a vymýšlí různé lumpárny (soužití s hlodavci a ptáky se moc nedoporučuje).Koťátka neprodávám jen proto,abych je udala,ale snažím se jim najít ten nejvhodnější domov kde budou šťastná,proto pokud uvidím že jsou k sobě dvě koťátka výrazně fixovaná budu jim pokud možno hledat společný domov kde budou vyrůstat spolu!Dvě koťátka si lépe zvyknou,budou si oporou a budou si společně hrát :-) když nebudete zrovna doma.

Naše koťátka jsou určena pouze do bytu/domu,volný pohyb venku není možný z důvodu možných nebezpečí (auta,jedy,nepříznivé počasí... )!! Pohyb možný pouze ve venkovním výběhu,který je dobře zabezpečený ( celooplocený ),to samé i doma,zabezpečit okna a i balkóny - zasíťování balkńu či oken provádí https://aleza.cz/, velmi doporučovaná firma i přímo od vlastníků bengálských koček a prosím o přečtení článku Nebezpečí pro kočky které žijí v bytě

Protože Bengálské kočky milují výšky a rády šplhají,doporučuji kvalitní škrabadla,nebo poličky https://www.rajenpets.cz/cz/ nebo https://www.kocicistromy.cz/ levné škrabadla nejsou stabilní a často jsou z nekvalitního materiálu který je pro koťata a kočky nebezpečný,uvolňující se kovové sponky,hřeby ..nemají je kočky problém spolknout,již jsem se setkala s tím kdy kočka tyto částečky spolkla a došlo k perforaci trávicího ústrojí,bohužel následek byl fatální,proto radši zainvestujte a našetřete na kvalitní škrabadlo.Odpočívadlo nejsou dostatečně velká a tvrdá.

Ráda Vám pomůžu s výběrem a doporučením ,níže foto našich koťátek v nových domovech a jejich škrabadel z RajenPets a kočičičí stromy.

Válec od RajenPets je opravdu žádaný
Válec od RajenPets je opravdu žádaný