Kontaktujte nás: Bambibengals@gmail.com

! Podmínky prodeje !

Naše koťátka vyrůstají v rodinném prostředí,jsou jako naše děti, věnujeme jim tolik času a péče,že nám velmi záleží do jakých rodin půjdou.Naše koťátka mají k dispozici celý byt.Asistují nám u všeho dění.Jako správné kočičky tak i ty naše milují hry,zejména myšky a peříčka na teleskopu.

Koťátka neprodáváme pro další obchod ani takzvaným množitelům, kteří si myslí, že je kočička pro ně vhodným zdrojem příjmů a neohlížejí se na jejich zdraví ani na chovný řád. (i z tohoto důvodu kastrujeme koťátka do budoucích rodin) mýty jako problémy s močovou trubicí či kameny,že nedorostou jsou mylné (naše koťata jsou větší než rodiče,problémy s mčovou trubicí je buď z důvodu zužení a nebo špatná strava.Močové ústrojí nemá nic společného s rozmnožovacím ústrojím.

Naše koťátka budou do nových domovů odcházet vždy s PP a registrací u TICA ! Originál PP TICA

Začínajícím chovatelům velmi ráda pomůžu a poradím jim ohledně chovu a to i do budoucna.Vždy se na mě mohou obrátit a vše společně vyřešíme,to že Vám prodám kotě neznamená,že tím pro mě vše končí.

Za závaznou rezervaci koťátka požaduji složení zálohy 1/3 ceny (lze i domluva)  v případě zrušení rezervace kupujícím je záloha nevratná!!( zálohu je možné případně vrátit do 3 dnů od připsání částky na účet).Pozdější zrušení reservace - bude sloužit jako úhrada zvýšených nákladů a ušlého zisku (tj. finanční ztrátu způsobenou nemožností nabídnout kotě jinému zájemci).

!!! Záloha je též nevratná v případě,že kupující zvíře odebere a následně ho kupující bude chtít vrátit prodávajícímu !!! (ať už po týdnu a nebo po měsíci..či po půl roce) V tomto případě bude vrácena jen částka která bude uhrazena při převzetí kotěte kupujícím !!!Na tuto skutečnost prodávající upozornil jak písemně tak i ústně.

Vyhrazuji si právo zrušení rezervaci chovatelem (v tomto případě je záloha vratná) !!!

Zájemci o naše koťátko bychom poprosili aby nám o sobě napsali pár řádků (odkud jste,kde bydlíte,máte děti nebo jiné zvířátka...začít větou kolik stojí kotě?nebo jen kolik za to chcete.. opravdu nepůsobí dobře.)

Též dáváme přednost zájemcům kteří se s námi osobně setkají.

Upozorňuji,že naše koťátka neprodáváme jako dar ,smlouvu sepisujeme s přímím majitelem starším 18 let !

Koťátka od nás budou odcházet od 13-16 týdne,koťátka na mazlíka (PET) budou odcházet do nových domovu vždy kastrovaná!Koťátka budou očkovaná( 2x v osmém týdnu a dvanáctém proti Calicivirus,Panleucopeniae a Rhinotracheitidis ) odčervená (4x odčervujeme pastou Banminth a pastou Caniverm) čipovaná s Pet pasem,řádnou kupní smlouvou,kopiemi testů rodičů i případně prarodičů,batůžek do začátku a chovatelský servis + testy na fiv a felv které budou dělané před odjezdem a zprávou o zdravotním stavu zvířete.Vady či nedostatky (zálomek ocásku,barevné nedostatky..)

Koťátka před odchodem do nového domova projdou zdravotní prohlídkou která bude nejdéle jak 4 dny stará,vše bude zapsané v Pet pasu (očkovací průkaz) včetně testů na fiv a felv které budou dělané před odjezdem.

S budoucími majiteli požaduji kontakt a informace o zdraví a prospívání kotěte,za videa a fotky jak se koťátkům daří v novém domově budeme moc rádi,s novými majíteli udržujeme přátelský kontakt.

V případě zjištění o zanedbání péče (nedostatek vody a krmení,špatná prořídlá srst,vystouplé žebra,znečištěné uši a oči ...) či týrání koťátka, vyhrazuji si právo odebrání kotěte zpět, což je uvedeno i ve smlouvě!!bez finanční náhrady

Je možné, že kotě navštívíme po dohodě u budoucího majitele!

Požaduji informaci v případě,že se nový majitel koťátka rozhodl jej z nějakého důvodu prodat a dle kupní smlouvy v tomto případě musí být koťátko jako prvnímu zájemci nabídnuto zpět chovateli !!

Naše koťátka půjdou jen do nejlepších podmínek a velmi mě záleží na tom aby se měli naše koťátka v nových domovech dobře,aby netrpěla samotou,stresem,zvířecí kamarád je velmi vhodný,bengálské kočky jsou společenská,aktivní plemena,snesou se i se psi,děti jsou vítané,rozumí si s nimi a vymýšlí různé lumpárny (soužití s hlodavci a ptáky se moc nedoporučuje).Koťátka neprodávám jen proto,abych je udala,ale snažím se jim najít ten nejvhodnější domov kde budou šťastná,proto pokud uvidím že jsou k sobě dvě koťátka výrazně fixovaná budu jim pokud možno hledat společný domov kde budou vyrůstat spolu!Dvě koťátka si lépe zvyknou,budou si oporou a budou si společně hrát :-) když nebudete zrovna doma.

Naše koťátka jsou určena pouze do bytu/domu,volný pohyb venku není možný z důvodu možných nebezpečí (auta,jedy,nepříznivé počasí… )!! Pohyb možný pouze ve venkovním výběhu,který je dobře zabezpečený,to samé i doma,prosím o přečtení článku  Nebezpečí pro kočky které žijí v bytě

Protože Bengálské kočky milují výšky a rády šplhají,doporučuji kvalitní škrabadla  https://www.rajenpets.cz/cz/ nebo https://www.kocicistromy.cz/ levné škrabadla nejsou stabilní a často jsou z nekvalitního materiálu který je pro koťata a kočky nebezpečný,uvolňující se kovové sponky,hřeby ..nemají je kočky problém spolknout,již jsem se setkala s tím kdy kočka tyto částečky spolkla a došlo k perforaci trávicího ústrojí,bohužel následek byl fatální,proto radši zainvestujte a našetřete na kvalitní škrabadlo.Ráda Vám pomůžu :-) níže foto našich koťátek v nových domovech a jejich škrabadel z RajenPets a kočičičí stromy

KOŤÁTKA URČENÁ PRO CHOV

Koťátka určena do chovu půjdou pouze do registrované chovatelské stanice kde budou mít perfektní podmínky pro chov ( jak kočiček tak kocourků),opravdu mě velmi zajímá kde naše odchovy budou žít a jaké budou mít podmínky !!!Zjištění,že chovatel odchovává koťata bez PP ,bude chovateli zvíře odebráno.Cílené množení nebude podporováno !!

Koťata určená do chovu osobně novým majítelům přivezu a seznámím se s prostředím ve kterém budou žít,včetně budoucích návštěv po domluvě!

Koťata určená do chovu budou mít i test na genetické nemoci PKDEF a PRA B + FIV a FELV + Color test

5 generační rodokmen

(či dle domluvy)

Pokud máte nějaké otázky či Vás něco zajímá můžete nás kontaktovat.